Äitiysfysioterapeutit

Tältä sivulta löydät äitiysfysioterapiaan erikoistuneet fysioterapeutit, jotka ovat yhdistyksemme jäseniä ja täyttävät osaamiskriteerit. Listaa päivitetään säännöllisin väliajoin. Lisää tietoa osaamiskriteereistä löytyy täältä: https://www.aitiysfysioterapia.fi/ammattilaisille-ja-opiskelijoille/aitiysfysioterapeutit-listalle-paas/

Tällä hetkellä listan päivitys on työn alla ja päivittyy hiljalleen.


Äitiysfysioterapian ammattilaiset paikkakunnittain


Alajärvi

Katariina Latvala, fysiojarviseutu@gmail.com, www.fysiojarviseutu.fi

Eno

Maiju Pääkkönen, enonfysmaiju@gmail.com, www.enonfys.fi

Espoo

Heli Harsunen, heli@harsunen.fi, fysioterapia.harsunen.fi/fi

Jannina Pylväläinen, fysiojannina@gmail.com, fysioluhtavilla.fi/

Milla Lind, milla.lind@fysios.fi, www.fysios.fi/henkilokunta/milla-lind

Riitta Vesanen, riitta.vesanen@suhk.fi, www.suhkmama.fi 

Riitu Rautionaho, riitu.rautionaho@suhk.fi, www.suhkmama.fi

Saija Pohjanvirta, fysiosaija@gmail.com, luhtavilla.fi/fysio

Sara Seppäläinen, sara.seppalainen@suhk.fi, www.suhkmama.fi

Terhi Antikainen, terhi.antikainen@suhk.fi, www.suhkmama.fi

Terhi Autio, terhi.autio@fysios.fi, www.fysios.fi/henkilokunta/terhi-autio

Helsinki

Camilla Marjamäki, camilla.marjamaki@gmail.com, www.fysiocami.fi

Irina Kivi, lempeapilates@gmail.com, www.lempeapilates.fi

Janna Rosenqvist, janna.rosenqvist@gmail.com, www.fysiojanna.com

Jannina Pylväläinen, fysiojannina@gmail.com, www.mommyandme.fi/

Marika Ståhl-Railila, www.fysiomarika.com

Nina Saarikivi, nina.saarikivi@intoterveys.fi, www.intoterveys.fi

Saija Pohjanvirta, fysiosaija@gmail.com, www.mommyandme.fi/

Sara Seppäläinen, sara.seppalainen@suhk.fi, www.suhkmama.fi

Sonja Toivola, sonja@fysiosonja.fi, www.fysiosonja.fi

Riitu Rautionaho, riitu.rautionaho@suhk.fi, www.suhkmama.fi

Virve Tavia, virve.tavia@suhk.fi, www.virvetavia.com

Joensuu

Henna Penttinen, henna@rantakylanfyshoitolaitos.fi, www.rantakylanfyshoitolaitos.fi

Jonna Joukanen, jonna@lehmolanfysioterapia.fi, www.lehmolanfysioterapia.fi

Maiju Issakainen, maiju.issakainen@pihlajalinna.fi, www.pihlajalinna.fi

Maiju Pääkkönen, enonfysmaiju@gmail.com, www.enonfys.fi

Nina Alakopsa, nina.alakopsa@coronaria.fi, www.coronaria.fi/asiantuntijat/nina-alakopsa/

Paula Ikävalko, info@fysioterapiasulavi.fi, fysioterapiasulavi.fi/

Jyväskylä

Annakaisa Hinkkanen, annakaisa.hinkkanen@gmail.com, www.fysioannakaisa.com

Anne Leikas, anne@hyvinvointianneleikas.fi, www.hyvinvointianneleikas.fi

Emma Mälkiä, emma@aitiysfysioterapeuttiemma.com, www.aitiysfysioterapeuttiemma.com

Minna Laaksonen, minna.laaksonen@terveystalo.com, www.terveystalo.com⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠

Järvenpää

Anniina Sivonen, ftanniinasivonen@gmail.com, anniinasivonen.fi

Kaarina

Terhi Ollonqvist, terhi.ollonqvist@relaxion.fi, www.relaxion.fi⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠

Kajaani

Marianna Lappalainen, marianna@fysiofemi.fi, www.fysiofemi.fi

Kangasala

Jenni Pärssinen, www.ilosi.fi

Krista Manninen, www.ilosi.fi

Kankaanpää

Kirsi Kuusisto, kuufysio@gmail.com

Kerava

Jaana Torri, jaana@fysiostudio.fi, www.fysiostudio.fi

Klaukkala

Jaana Pylväläinen, jpylvalainen@gmail.com, www.hierontafysiokatja.fi⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠

Katriina Skön, katriina.skon@klafy.fi, www.klafy.fi

Kokkola

Johanna Kuivaniemi, ft.johannakuivaniemi@gmail.com

Kontiolahti

Jonna Joukanen, jonna@lehmolanfysioterapia.fi, www.lehmolanfysioterapia.fi⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠

Maiju Pääkkönen, enonfysmaiju@gmail.com, www.enonfys.fi

Kotka

Eveliina Kauranen, eveliina.kauranen@fysios.fi, www.fysios.fi

Kouvola

Riikka Mustonen, posti@fyssaririikka.fi, www.fyssariikka.fi

Kuusamo

Henna Linjakumpu, henna@naistenfysiolinja.fi, www.naistenfysiolinja.fi

Lappajärvi

Katariina Latvala, fysiojarviseutu@gmail.com, www.fysiojarviseutu.fi

Lappeenranta

Nora Cedergren, nora.cedergren@fysio-eskola.fi, www.fysio-eskola.fi

Piia Koskinen, piia@ihanastudio.fi, www.ihanastudio.fi

Lapua

Marika Perälä, safy.luoma@netikka.fi, www.fysikaalinenhoitolatainaluoma.fi

Lehmo

Jonna Joukanen, jonna@lehmolanfysioterapia.fi, www.lehmolanfysioterapia.fi⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠

Mikkeli

Riina Heinonen, riina.heinonen@terapiaperhonen.com, www.terapiaperhonen.com

Naantali

Katariina Himberg, katariina.himberg@coronaria.fi, www.coronaria.fi/asiantuntijat/katariina-himberg/

Outokumpu

Nina Alakopsa, nina.alakopsa@coronaria.fi, www.coronaria.fi/asiantuntijat/nina-alakopsa/

Porvoo

Taina Åkerlund-Pesonen, taina.pesonen@gmail.com

Raahe

Mira Smura, aitiysliikuntapalvelutmiras@gmail.com, www.aitiysliikuntapalvelutmirasmura.fi

Rovaniemi

Jenni Niiranen, info@fysiocare.fi, www.fysicare.com

Savonlinna

Mari Salminen, mari.salminen@fysiosatama.fi, www.fysiosatama.fi⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠

Riina Heinonen, riina.heinonen@terapiaperhonen.com, www.terapiaperhonen.com

Seinäjoki

Leena Saarela, leena.saarela@pp.inet.fi, www.urofysio.fi

Maija Julmala, ft.maijajulmala@gmail.com, www.fysioterapiaaäideille.fi

Sipoo

Marika Ståhl-Railila, marika.stahl@gmail.com, www.fysiomarika.com

Sotkamo

Marianna Lappalainen, marianna@fysiofemi.fi, www.fysiofemi.fi

Tampere

Hanna Jokinen, hanna.jokinen@tutoris.fi, www.tutoris.fi

Henna Moskuvaara, henna.moskuvaara@aktiivifysioterapia.fi, www.aktiivifysioterapia.fi

Jenni Pärssinen, www.ilosi.fi

Krista Manninen, www.ilosi.fi

Sanni Mero, sanni@sannimero.fi, www.sannimero.fi

Sari-Anne Kylliäinen, sarianne@fysioavain.fi, www.fysioavain.fi⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠

Turku

Linda Stefanov, stefanov.linda@gmail.com, yhdessapalvelut.fi/

Maria Jokela, maria@aitiysfysioterapeutti.fi, www.aitiysfysioterapeutti.fi

Mirka Katajisto, mirka.katajisto@gmail.com, www.mirkakatajisto.fi

Outi Ojala, outi.ojala@mehilainen.fi, www.mehilainen.fi

Sari Helminen, sari.helminen@mehilainen.fi, www.mehilainen.fi/laakarit-ja-asiantuntijat/sari-helminen

Sarianna Jakobsson, fysiosarianna@gmail.com, www.fysiosarianna.com

Vaasa

Minna-Sisko Koivumäki, minna-sisko.koivumaki@pihlajalinna.fi, www.pihlajalinna.fi

Vantaa

Camilla Marjamäki, camilla.marjamaki@gmail.com, www.fysiocami.fi

Jaana Pylväläinen, jpylvalainen@gmail.com, myyrmaenhoitokulma.com

Satu Ranta, satu.ranta@fysios.fi, https://www.fysios.fi/henkilokunta/satu-ranta

Vimpeli

Katariina Latvala, fysiojarviseutu@gmail.com, www.fysiojarviseutu.fi

Äänekoski

Minna Laaksonen, minna.laaksonen@terveystalo.com, www.terveystalo.com