Äitiysfysioterapeutit

Tältä sivulta löydät äitiysfysioterapiaan erikoistuneet fysioterapeutit, jotka ovat yhdistyksemme jäseniä ja täyttävät osaamiskriteerit. Listaa päivitetään säännöllisin väliajoin. Lisää tietoa osaamiskriteereistä löytyy täältä: https://www.aitiysfysioterapia.fi/ammattilaisille-ja-opiskelijoille/aitiysfysioterapeutit-listalle-paas/

Tällä hetkellä listan päivitys on työn alla ja päivittyy hiljalleen.

Äitiysfysioterapian ammattilaiset paikkakunnittain

Alajärvi

Katariina Latvala, fysiojarviseutu@gmail.com, www.fysiojarviseutu.fi

Eno

Maiju Pääkkönen, enonfysmaiju@gmail.com, www.enonfys.fi

Espoo

Saija Pohjanvirta, fysiosaija@gmail.com, http://www.mommyandme.fi/

https://luhtavilla.fi/fysio/

Riitu Rautionaho, riitu.rautionaho@suhk.fi, www.suhkmama.fi

Helsinki

Jaana Torri, jaana@fysiostudio.fi, www.fysiostudio.fi

Camilla Marjamäki, camilla.marjamaki@gmail.com, www.fysiocami.fi

Janna Rosenqvist, janna.rosenqvist@gmail.com, www.fysiojanna.com

Marika Ståhl-Railila, www.fysiomarika.com

Nina Saarikivi, nina.saarikivi@intoterveys.fi, www.intoterveys.fi

Saija Pohjanvirta, fysiosaija@gmail.com, http://www.mommyandme.fi/ https://luhtavilla.fi/fysio/

Riitu Rautionaho, riitu.rautionaho@suhk.fi, www.suhkmama.fi

Joensuu

Jonna Joukanen, jonna@lehmolanfysioterapia.fi, www.lehmolanfysioterapia.fi

Nina Alakopsa, nina.alakopsa@coronaria.fi, https://www.coronaria.fi/asiantuntijat/nina-alakopsa/

Maiju Pääkkönen, enonfysmaiju@gmail.com, www.enonfys.fi

Kankaanpää

Kirsi Kuusisto, kuufysio@gmail.com

Kerava

Jaana Torri, jaana@fysiostudio.fi, www.fysiostudio.fi

Kontiolahti

Jonna Joukanen, jonna@lehmolanfysioterapia.fi, www.lehmolanfysioterapia.fi

Maiju Pääkkönen, enonfysmaiju@gmail.com, www.enonfys.fi

Kouvola

Riikka Mustonen, posti@fyssaririikka.fi, www.fyssariikka.fi

Lappajärvi

Katariina Latvala, fysiojarviseutu@gmail.com, www.fysiojarviseutu.fi

Lappeenranta

Nora Cedergren, nora.cedergren@fysio-eskola.fi, www.fysio-eskola.fi

Piia Koskinen, piia@ihanastudio.fi, www.ihanastudio.fi

Lehmo

Jonna Joukanen, jonna@lehmolanfysioterapia.fi, www.lehmolanfysioterapia.fi

Naantali

Katariina Himberg, katariina.himberg@coronaria.fi, www.coronaria.fi/asiantuntijat/katariina-himberg/

Outokumpu

Nina Alakopsa, nina.alakopsa@coronaria.fi, https://www.coronaria.fi/asiantuntijat/nina-alakopsa/

Porvoo

Taina Åkerlund-Pesonen, taina.pesonen@gmail.com

Raahe

Mira Smura, aitiysliikuntapalvelutmiras@gmail.com, www.aitiysliikuntapalvelutmirasmura.fi

Rovaniemi

Jenni Niiranen, info@fysiocare.fi, www.fysicare.com

Seinäjoki

Leena Saarela, leena.saarela@pp.inet.fi, www.urofysio.fi

Sipoo

Marika Ståhl-Railila, marika.stahl@gmail.com, www.fysiomarika.com

Tampere

Sanni Mero, sanni@sannimero.fi, www.sannimero.fi

Sari-Anne Kylliäinen, sarianne@fysioavain.fi, www.fysioavain.fi

Turku

Mirka Katajisto, mirka.katajisto@gmail.com, www.mirkakatajisto.fi

Outi Ojala, outi.ojala@mehilainen.fi, www.mehilainen.fi

Sarianna Jakobsson, fysiosarianna@gmail.com, www.fysiosarianna.com

Linda Stefanov, stefanov.linda@gmail.com, https://yhdessapalvelut.fi/

Maria Jokela, maria@aitiysfysioterapeutti.fi, www.aitiysfysioterapeutti.fi

Vaasa

Minna-Sisko Koivumäki, minna-sisko.koivumaki@fysios.fi, www.fysios.fi

Vantaa

Jaana Pylväläinen, myyrmaenhoitokulma@gmail.com, https://myyrmaenhoitokulma.com

Camilla Marjamäki, camilla.marjamaki@gmail.com, www.fysiocami.fi

Vimpeli

Katariina Latvala, fysiojarviseutu@gmail.com, www.fysiojarviseutu.fi

Järvenpää

Anniina Sivonen, ftanniinasivonen@gmail.com, https://anniinasivonen.fi

Kuusamo

Henna Linjakumpu, henna@naistenfysiolinja.fi, www.naistenfysiolinja.fi